جمعه 15 فروردین 1399

اجرای طرح پایش سلامت کارکنان توسط پایگاه بهداشت منطقه 11 در موزه ملی قرآن کریم

اجرای طرح پایش سلامت کارکنان توسط پایگاه بهداشت منطقه 11  در موزه ملی قرآن کریم
اجرای طرح پایش سلامت کارکنان توسط پایگاه بهداشت منطقه 11 در موزه ملی قرآن کریم

 

به گزارش روابط عمومی موزه ملی قرآن کریم: با توجه به اهمیت پایش سلامت جسمانی و ضرورت معاینه و سنجش سلامت، طرح معاینات کارکنان توسط پایگاه بهداشت منطقه 11 از پرسنل موزه ملی قرآن کریم انجام شد.
پایگاه بهداشت منطقه 11 این طرح را با هدف بررسی سابقه بیماری و الگوهای تغذیه ای غربالگری اولیه سلامت روان و اندازه گیری فشار خون و معاینات، پایش میزان رشد، بررسی و گرفتن (BMI ) و معاینات عمومی توسط تیم سلامت این پایگاه انجام داد.
خانم باقی کارشناس پایگاه سلامت طی انجام معاینات بصورت رایگان ، در خصوص اهمیت مصرف ویتامین د و واکسن کزاز به صورت چهره به چهره به کارکنان آموزش داد و همچنین در راستای اجرای بسته خدمات سلامت کارکنان و به منظور پیشگیری از عوارض کمبود ویتامین د، قرص ویتامین D را در میان کلیه کارکنان توزیع کرد.
وی اظهار نمود : طی تماس تلفنی با افراد ، نیاز کارکنان به ارجاع به متخصص برای تشخیص دقیق‌تر یا درمان نیز به افراد اعلام خواهد شد و کارمندان می توانند برای انجام معاینات بیشتر به پایگاه سلامت مراجعه کنند و خطرسنجی برای گروه های 30سال به بالا با آزمایش به صورت رایگان انجام می شود و در صورت در معرض خطر بودن داروهای لازم تجویز می شود تا خطر پذیری کاهش یابد.
باقی بیان نمود : معاینات دوره‌ای ؛ نوعی پیشگیری اولیه است که با فواصل زمانی معین (‌طبق دستورالعمل پزشک متخصص طبکار و بیماریهای شغلی) انجام می‌شود و انجام دوره‌ای این معاینات به منظور تامین 2هدف اصلی و عمده شناسایی اولیه و زود هنگام کارکنان مشکوک به بیماری‌های ناشی ازکار در مراحل اولیه و قابل درمان و انجام پیشگیری های لازم در کارکنانی که شرایط محیط کار بر روی بیماری آنها تاثیر سوء بر جای می‌گذارد، انجام می‌شود.
بنا بر این گزارش؛ تاکنون نیمی از کارکنان اداره های دولتی منطقه 11 از نظر معاینات و سنجش مورد ارزیابی قرار گرفتند.

روابط عمومي امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.