دوشنبه 12 خرداد 1399

جلسه موسسه قرآن و عترت اسوه با مدیر موزه ملی قرآن کریم

جلسه موسسه قرآن و عترت اسوه با مدیر موزه ملی قرآن کریم

جلسه موسسه قرآن و عترت اسوه با مدیر موزه ملی قرآن کریم

زهرا بادی، مدیر مؤسسه قرآن و عترت اسوه تهران در گفت‌وگو با روابط عمومی موزه ملی قرآن کریم ضمن معرفی مؤسسه قرآن و عترت اسوه تهران گفت : فعالیت‌های این مؤسسه در راستای رسالت و اشاعه فرهنگ قرآنی در حوزه‌های مختلف قرآنی، ادبی، سیاسی، هنری، اجتماعی، اقتصادی و ... و همچنین نیازسنجی مخاطبان و ضرورت‌های تبیین مفاهیم قرآنی است .
وی با بیان ایده ، نظرات و پیشنهادات در خصوص ایجاد شرایط مناسب برای تبلیغ، ترویج و حفظ قرآن، ارتقای سطح علمی دانش آموزان و ایجاد رغبت و رقابت سالم و سازنده برای تحقق اهداف قرآنی از طریق ایجاد پایگاه دایمی برگزاری جشن های تکالیف گروه سنی حساس نوجوانان دختر و پسر در موزه ملی قرآن کریم درخواست و همچنین به برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب و ایجاد غرفه های غذاهای طبی، سنتی - اسلامی اشاره کرد.
در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین لهراسبی با بیان اینکه ما از اداره کل موزه های سازمان میراث فرهنگی کسب تکلیف می کنیم ، گفت : ارتباط موزه ی ملی قرآن کریم با سازمان ها و نهادهای قرآنی خصوصا معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بسیار خوب است .
در این جلسه اعضاء پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مدیریت موزه ملی قرآن کریم به امکان و بررسی طرحهای مختلف مبتنی بر فرهنگ قرآنی پرداختند.
لهراسبی اظهار داشت : بدون شک هم افزایی و همکاری سازمان ها و نهادهای قرآنی نتیجه مثبتی در راستای ایجاد انس و الفت مردم با قرآن کریم خواهد داشت و در این زمینه نباید از معانی و مفاهیم عمیق قرآنی غافل شد.
وی تصریح کرد: موزه ملی قرآن کریم ، اولین موزه تخصصی است که در راستای نسخ خطی و چاپ سنگی قرآن کریم، کتب ادعیه، قطعات قرآنی، طومارها، دواوین شعرای بزرگ ، اشیا قرآنی، شامل ظروف، جعبه، قلمدان، گلدان و پیراهن ها و آثار معاصر، شامل آثاری از خوشنویسان و نگارگران معاصر و همچنین تابلو خط، نقاشی، و آثار تجسمی است .
وی ادامه داد : بررسی و تعیین ضوابط در خصوص اجرای برنامه و فعالیتهای موزه ای در چارچوب اهداف و وظایف سازمان و نظارت بر حسن اجرای آنها زیر نظر ایکوم و ایکوموس و... میباشد و انجام هرگونه اقدامات و فعالیتهای قرآنی در موزه ملی قرآن کریم باید طبق ضوابط و قوانین و دستور العمل های خاص که از معاونت میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی به موزه ها بخشنامه می شود . انجام گیرد.
در پایان زهرا بادی ضمن تشکر از مدیریت و روابط عمومی موزه ملی قرآن کریم در خصوص برگزاری جلسه ، قرآنی قدیمی به موزه اهدا و از حجت الاسلام لهراسبی درخواست مصاحبه با خبرگزاری موسسه اسوه را در وقتی دیگر نمودند .

روابط عمومي امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.