جمعه 15 فروردین 1399

تعامل میراث فرهنگی و موزه قرآن در چهل‌سالگی انقلاب

تعامل میراث فرهنگی و موزه قرآن در چهل‌سالگی انقلاب

تعامل میراث فرهنگی و موزه قرآن در چهل‌سالگی انقلاب

سازمان میراث فرهنگی برای احیای موزه قرآن تمرکز کرده است .
حجت‌الاسلام لهراسبی، با بیان این‌که سازمان میراث فرهنگی و علی‌اصغر مونسان معاون رئیس جمهور، تمرکز خود را برای احیای دوباره‌ی موزه‌ی قرآن گذاشته‌اند، اظهار کرد: خوشبختانه کارگاه دفع رطوبت موزه قرآن با دستور معاونت میراث فرهنگی همچنان فعال است، تا این مشکل برطرف شود.
به گفته‌ی او، برای برطرف کردن مشکلات ورودی موزه، نیز قرار بر برگزاری جلساتی از سوی یگان حفاظت میراث فرهنگی با سپاه انصار است تا ورود و خروج بازدیدکنندگان به موزه تسهیل‌تر انجام شود.
موزه قرآن نیازمند اعتبار مستقل است .
لهراسبی با بیان این‌که هنوز برای تخصیص اعتبار مستقل به موزه‌ی ملی قرآن کریم، قدری مشکلات وجود دارد، ادامه داد: خوشبختانه برای برگزاری برنامه‌های موزه‌ای امکان تهیه اعتبار فراهم شده است، اما هنوز برای گرفتن اعتبار مستقل اتفاقِ خاصی نیفتاده است.
او با اشاره به این‌که خوشبختانه نگاه‌ها به موزه قرآن و فعالیت‌هایش اکنون مثبت‌تر از قبل است، اظهار کرد: طرح‌هایی برای همکاری برنامه‌ریزی شده و بودجه‌هایی نیز در نظر گرفته شده است، تلاش می‌کنیم تا فعالیت‌ها و طرح‌های پژوهشی را در موزه بیشتر رونق دهیم، تا این موزه نیز مانند دیگر مجموعه‌های سازمان شود و مردم هم بتوانند فعالیت‌های موزه را از نزدیک بینند.

روابط عمومي امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.