جمعه 15 فروردین 1399

اختتامیه مرحله استانی سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان با مشارکت موزه ملی قرآن کریم

اختتامیه مرحله استانی سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان با مشارکت موزه ملی قرآن کریم

اختتامیه مرحله استانی سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان با مشارکت موزه ملی قرآن کریم

اختتامیه مرحله استانی سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سید‌ حسن خمینی و تجلیل از برگزیدگان این دوره، چهارشنبه، ۸ اسفندماه در حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد.
سیزدهمین دوره مسابقات استانی قرآن «مدهامتان» ویژه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در حرم مطهر امام خمینی(ره) با مشارکت موزه ملی قرآن کریم برگزار شد.
حجت الاسلام علی تختی پور بیان کرد: بیش از 760 شرکت کننده در هشت رشته قرائت (تحقیق) و حفظ کل در رده سنی 16 تا 30 سال و رشته‌های قرائت (ترتیل)، حفظ جزء 30، اذان، قرائت تقلیدی، نقاشی آیات و قرائت نماز در رده سنی 7 تا 16 سال برگزار شد.
دبیر اجرایی مسابقات قرآنی مدهامتان اظهار کرد: در پایان برگزاری مسابقات، نفرات اول تا سوم هر رشته به شرط رسیدن به حد نصاب حداقل نمره (۷۰ به بالا) همراه با اعطای لوح تقدیر و جوایزی به رسم یادبود تجلیل شد. همچنین، نفرات اول و دوم هر رشته نیز به مسابقات مدهامتان کشوری که طی اردیبهشت‌ماه سال آتی در مشهد مقدس برگزار می‌شود، اعزام می‌شوند.
وی در ادامه بیان کرد: افزوده شدن بخش نقاشی آیات قرآنی که بخش هنری مسابقات است، از ویژگی‌ها و تفاوت‌های مسابقات امسال نسبت به سال گذشته است.
حجت الاسلام لهراسبی مدیر موزه ملی قرآن کریم افزود: آموزش و پرورش با آموزه های دینی و اعتقادی و با مولفه های تربیت قرآنی و اخلاق اسلامی توانسته در این نظام گام های بلند و موثری بردارد که یکی از ثمرات آن همین مسابقات قرآنی است. و وظیفه بزرگ و خطیر تربیت فرزندان برای زندگی بهتر در آینده به عهده این نهاد مقدس است.
وی همچنن بیان کرد: بر ما واجب است تا با بهره گیری و الگو برداری از قرآن و از دریچه عقل، علم، یقین و خویشتن داری ، رشد و کمال انسانی و اخلاقی را در خود تقویت کنیم که در غیر این صورت از توفیق کلام حق و قرآن کریم محروم خواهیم شد.
لهراسبی تصریح کرد : تلاش ما برای توسعه فرهنگ قرآنی به این دلیل است که از افتخار سربازی قرآن باز نمانیم، چراکه این جریان تحت هر شرایطی به نتیجه می رسد و هرگونه سستی از سوی ما، نتیجه ای جز منحرف شدن از مسیر قرآن را در پی نخواهد داشت

روابط عمومي امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.