جمعه 15 فروردین 1399

نشست هم اندیشی بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با حضور نماینده موزه ملی قرآن کریم

نشست هم اندیشی  بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با حضور نماینده موزه ملی قرآن کریم
نشست هم اندیشی بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با حضور نماینده موزه ملی قرآن کریم

نشست هم اندیشی بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم امروز دوشنبه 13 اسفند 97 با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیریت و نماینده‌های امور نهادهای قرآنی در محل معاونت قرآن و عترت برگزار شد.
عبدالهادی فقهی زاده دبیر بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در این نشست گفت: «نمایشگاه قرآن از نظر ما یک جشنواره بزرگ ملی و بین‌المللی است که جنبه‌های علمی، محتوایی، هنری، کودکان، زنان، بین‌الملل و بخش‌های مختلفی را در بر می‌گیردو امسال بیشتر درصدد تقویت بخشیدن به موضوع ملی بودن و بخش محتوایی و علمی نمایشگاه هستیم .»
فقهی‌زاده از فعالیت نهادهای مختلف مردمی و دولتی و همکاری وزارتخانه، موسسات مردمی، مراکز دانشگاهی و حوزه های علمیه در برپایی نمایشگاه قرآن خبر داد.
فقهی‌زاده گفت: «امسال نمایشگاه را با محدودیت‌های مختلف از جمله محدودیت بودجه‌ای برگزار می‌کنیم و سعی ما بر این است که نمایشگاه به معنی واقعی بین‌المللی باشد از این رو مؤسسات بین‌المللی و فعالان قرآنی کشورهای اسلامی دیگر به نمایشگاه امسال دعوت شدند.»
معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد با اشاره به تشکیل اتاق فکر نمایشگاه قرآن گفت: «امسال از ایده های جدید و جذاب به صورت ویژه حمایت خواهد شد . »
او از برپایی نمایشگاه در فضایی به مساحت 50 هزار متر مربع خبر داد و گفت: «رویکرد امسال تقویت بیش از پیش بخش‌های محتوایی است تا فروش محصولات.»
فقهی‌زاده از اهتمام این معاونت به موضوعات محتوایی در حوزه قرآن خبر داد و گفت: «اولویت نمایشگاه امسال و محوریت تمرکز ما باید بیشتر روی مساله شعار ( قرآن ، معنای زندگی ) با موضوع سبک زندگی و آسیب های اجتماعی باشد. »
معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد درخصوص فعالیت‌های مجازی نمایشگاه قرآن گفت: «امسال باشگاه همراهان فضای مجازی تقویت شده است و بسیاری از دستگاههای دولتی میتوانند متصل شوند. »
در این نشست حجت‌الاسلام حسینی مدیر اجرایی نمایشگاه قرآن ضمن افزایش فعالیت نهاد های قرآنی نسبت به سال گذشته و با تاکید بر عدم پرهیز از کلیشه شدن و تکراری بودن جنبه های محتوایی – علمی – فرهنگی و هنری نمایشگاه افزود: «شناسایی و اعلام جدیدترین و جذاب ترین ایده ها و فعالیتها و آثار و معرفی دستاوردهای نو و کارنامه قرآنی دستگاههای دولتی در دستور کار قرار گرفته است . »

روابط عمومي امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.