ﺳﻪشنبه 31 اردیبهشت 1398

برگزاری مراسم جشن عبادت و تکلیف دانش‌آموزان دختر دبستان علوی منطقه 11 در موزه ملی قرآن کریم

برگزاری مراسم جشن عبادت و تکلیف دانش‌آموزان دختر دبستان علوی منطقه 11 در موزه ملی قرآن کریم
برگزاری مراسم جشن عبادت و تکلیف دانش‌آموزان دختر دبستان علوی منطقه 11 در موزه ملی قرآن کریم
به گزارش روابط عمومی موزه ملی قرآن کریم ، 14 اردیبهشت ماه ، برنامه عبادی سیاسی جشن تکلیف 20 نفر از دختران دانش آموز دبستان علوی منطقه 11 تهران، طی یک مراسم معنوی و باشکوه در موزه ملی قرآن کریم برگزار گردید .
در این اجتماع معنوی و شورانگیز، دختران دانش آموز در هاله ای از عصمت و پاکی و در حالی که مقنعه های سفید مزین به گل بر سر و شاخه های گل دردست داشتند سرودهایی را در حمد و ستایش پروردگار یکتا ، اجراء کردند.
سرکار خانم امیری مدیریت دبستان علوی در حاشیه این مراسم هدف از برگزاری جشن تکلیف را آشنایی دانش آموزان با تکلیف شرعی و دینی خود و رعایت احکام شرعی و مسایل دینی و اخلاقی دانست.
امیری از به سن تکلیف رسیدن به عنوان مهم ترین و سرنوشت سازترین دوران زندگی یاد کرد و گفت: این دوره می تواند برای همه وهله های زندگی تعیین کننده باشد.
این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز و سپس برنامه جشن عبادت ، سرود و تواشیح خوانی و اهدا ء سوگند نامه و سخنرانی و بیان احکام و مولودی خوانی توسط حجت الاسلام حسینی نیا و برگزاری نماز باشکوه عبادت دانش آموزان به جماعت اجرا گردید .
حجت الاسلام حسینی نیا گفت : یکی از مشخصه های دوران بلوغ، مورد پذیرش واقع شدن در گروه های همسالان است که این، از لحاظ جامعه پذیری دانش آموزان بی نهایت حائز اهمیت است.
وی آشنا شدن با فرایض دینی را از اهم آشنایی ها در این سنین عنوان کرد و افزود: از برجسته ترین کار ها و اموری که متخصصان و سخت کوشان عرصه آموزش و پرورش باید به آن ها بپردازند می توان آشنا ساختن محصلان با فرایض و ارکان دین را نام برد.
مدیر دبستان در پایان این مراسم از مهمانان و دست اندرکاران اجرای این مراسم ، مدیرموزه ملی قرآن کریم ؛ دبیر آموزشی :خامسی ؛ مسئول امور فرهنگی : حیدری و آموزگاران پایه سوم تقدیر و تشکر کرد.
دادگر مسئول روابط عمومی موزه ملی قرآن کریم گفت: با توجه به فرا رسیدن ماه پرخیر و برکت رمضان و این ایام مبارک و نورانی فرصت مناسبی برای برگزاری جشن‌های تکلیف ویژه دختران و پسران است تا بدین وسیله شکر و شادى خود را از این اتفاق مهم ابراز کنند.

روابط عمومي امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.