دوشنبه 12 خرداد 1399

نشست هم اندیشی موزه قرآن با انجمن خوشنویسان و شهرداری منطقه 11

نشست هم اندیشی موزه قرآن با انجمن خوشنویسان و شهرداری منطقه 11

نشست هم اندیشی موزه قرآن با انجمن خوشنویسان و شهرداری منطقه 11

با حضور استاد طالبی عضو انجمن خوشنویسان استان تهران و شهردار ناحیه 1 منطقه 11 برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی موزه ملی قرآن کریم، در این جلسه حجت الاسلام لهراسبی مدیر موزه ملی قرآن کریم همکاری وهمدلی اعضای انجمن خوشنویسان و شهرداری منطقه 11 را موثر در پیشبرد اهداف و موفقیت این مجموعه دانسته و خواستار مساعدت وهمکاری همه اعضا در راستای گسترش فعالیت های قرآنی شد .
وی اضافه کرد: همکاری نهادهای متولی امر فرهنگ و هنر در هر صنف و کسوتی به جریان سازی مثبت در گرایش جامعه به هنر، مخصوصاً خوشنویسی به‌عنوان هنر متعالی و قدسی لازم و واجب است.
لهراسبی بیان نمود : این مجموعه درصدد است یک رویداد یا جشنواره بزرگ فرهنگی با مشارکت انجمن خوشنویسان و شهرداری با عنوان " مسابقه بزرگ کاتبان جوان قرآنی " برگزار نماید . چه ‌بسا که این فرایند مستلزم برنامه ریزی دقیق و دستورالعمل و تشکیل یک کارگروه اجرایی است که مانند یک سیستم عمل ‌کنند و باید مکانیسم‌های آن به‌درستی انجام‌ وظیفه کند تا خروجی آن قابل‌ قبول و مثبت باشد.
طالبی اظهار داشت: به نظر می‌رسد که از بهترین مسیرهای معرفی و فرهنگ‌سازی برای گرایش به خوشنویسی ، تذهیب و کتابت در نسل نونهال و نوجوان همین برگزاری جشنواره های بزرگ فرهنگی در مجموعه موزه ملی قرآن کریم که دارای بستر فرهنگی و زمینه انتقال مفاهیم قرآنی است ، میباشد.
طالبی افزود: بدین منظور انجمن خوشنویسان هم به سهم خود مکلف به انجام فعالیت در امر توسعه و گسترش خوشنویسی مخصوصا خط نستعلیق است تا این خلأ را بتواند در بحث مخاطب عام و خاص به سهم خود جبران کند.
در ادامه این نشست، اعضای جلسه در خصوص راهکارههای تعیین اعضای کارگروه اجرایی برای شروع فاز اجرایی وارد بحث و تبادل نظر شدند.
پس از بحث و تبادل نظر اعضای این نشست ، که قریب به 2 ساعت به طول انجامید مقرر شد : " تهیه دستورالعمل و تصویب و نهایی شدن مصوبات آن و اعلام فراخوان و ارسال آثار و داوری اساتید بزرگ کشور و انتخاب 3 نفر برتر ، این رویداد بزرگ فرهنگی در ماه محرم برگزار گردد " .
کارشناس شهرداری سرکار خانم رجبی افزود: «برگزاری مسابقات در سطح منطقه ، مسابقات استانی، جشنواره منطقه‌ای، جشنواره کشوری و در نهایت برگزاری جشنواره بین المللی؛ زمینه‌ای ایجاد می نماید تا ضمن شناسایی استعدادهای در سطوح سنی مختلف؛ خوشنویسان برتر از سراسر جهان در رقابتی ارزشمند بپردازند.
او با اظهار اینکه این رویداد تاثیر مهمی در توسعه فرهنگی استان به ویژه در حوزه نوجوانان خواهد داشت، گفت: «مجموعه موزه ملی قرآن کریم میتواند پس از برگزاری مسابقه میزبان بخش نمایشگاهی از این اثر شاخص کتابت باشد و این فرصتی است که از این رویداد فرهنگی در جهت معرفی هر چه بیشتر ظرفیت‎های فرهنگی و هنری قرآن اقدام نماییم.»
رجبی ادامه داد: « موزه ملی قرآن کریم یکی از دستگاه‌های مهم و مفید فرهنگی است که زمینه ساز رشد ذهنی و فرهنگی نسل آینده است و حمایت از آن می تواند نتایج مفیدی داشته باشد. و حمایت از برنامه‌های فاخر در حوزه فرهنگ و هنر از ضرورت‌های توسعه فرهنگی است که در شهرداری دنبال می کنیم.»
لهراسبی با اشاره به سیاست‌های موزه ملی قرآن کریم ؛ با تاکید بر هم‎گرایی و هم افزایی میان دستگاه‌‌های فرهنگی برای ارایه خدمات به جامعه خاطر نشان ساخت که موزه ملی قرآن کریم از همه دستگاه و نهادهای فرهنگی هنری که در راستای ارایه خدمات فرهنگی به مردم اهتمام دارند حمایت و درخواست مساعدت و همکاری می کند.
در پایان جلسه اعضا از نمایشگاه دائر و آثار شاخص موزه بازدید نمودند .
 

روابط عمومي امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.