دوشنبه 18 فروردین 1399

بازدید مسئولان شهرداری منطقه 11 از نمایشگاه تک اثر قرآن کریم

بازدید مسئولان شهرداری منطقه  11  از نمایشگاه تک اثر قرآن کریم

"بازدید مسئولان شهرداری منطقه 11 از نمایشگاه تک اثر قرآن کریم "
 

*

*

به گزارش روابط عمومی موزه ملی قرآن کریم صبح امروز - دوشنبه - با حضور در نمایشگاه تک اثر قرآن کریم ازنمایشگاه و تابلوهای آن بازدید كردند.


مسئولان فرهنگی – اجتماعی شهرداری منطقه 11 همچنین در این بازدید ، در فضایی صمیمانه با مدیر موزه ملی قرآن کریم گفت و گو كردند.


حجت الاسلام لهراسبی در حاشیه این بازدید به معرفی نسخه های قرآن به نمایش در آمده پرداخت. وی ضمن اشاره به ویژگی های منحصر به فرد خط، جلد سازی، تشعیر و .. نسخه قرآن کریم موزه ملی ایران که در این مجموعه به نمایش درآمده است گفت: این اثر فاخر در قطع رحلی بزرگ مربوط به سال ۹۸۹ هجری قمری دوره صفویه و به رقم شمس الدین عبداالله به خط نسخ ایرانی است.
لهراسبی درخواست کرد انجام پایان نامه های دانشجویی ارشد و دکتری برای پژوهش و قیاس خط این کاتب با میرزا احمد نیریزی را مورد توجه ویژه قرار دهند. میرزا احمد نیریزی به همراه محمد ابراهیم قومی تلاش کردند تا نسخ ایرانی را ابداع کنند، در حالی که شمس الدین عبدالله ۵۰ سال قبل از نیریزی می زیسته است.


" نمایشگاه تک اثر "

نمایشگاه تک اثر شامل آثار شاخص موزه ای است که به تنهایی بازگو کننده مفاهیم ، ارزشها و فرهنگ برهه ای از تاریخ یک ملت یا قوم است. به خودی خود قابلیت نمایشی فوق العاده خواهد داشت. امروزه به دلیل وارد شدن مفاهیمی از قبلی تفسیر در موزه، گفتمان در موزه و موزه به مثابه مفهومی گسترده ، همزمان با رویدادهای ویژه مانند ، آغاز سال ، آغاز فصل، تولد افراد مشهور، وفات مشاهیر و از این قیبل، جهت تداعی مفاهیم بنیادین ، نمایش آثار شاخص اجرا می گردد. موزه ملی قرآن کریم نیز با توجه به رسالت موزه ای و فرهنگی خود در این راستا " نمایشگاه تک اثر " را برگزار نمود .

روابط عمومي امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.