دوشنبه 12 خرداد 1399

بازدید دکتر خیاطیان معاون توسعه مدیریت سازمان از موزه ملی قرآن کریم

بازدید دکتر خیاطیان معاون توسعه مدیریت سازمان از موزه ملی قرآن کریم
بازدید دکتر خیاطیان معاون توسعه مدیریت سازمان از موزه ملی قرآن کریم

در بازدید دکتر خیاطیان از موزه ملی قرآن کریم اعلام شد:
هیات امنایی شدن موزه قرآن در دستور کار سازمان قرار می گیرد.
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کشور گفت: با توجه به جایگاه موزه ملی قرآن کریم در معرفی ارادت هنرمندان ایرانی به ساحت کلام الله مجید، به منظور استفاده از ظرفیت های ملی و استانی، طرح هیات امنایی کردن این موزه در دستور کار سازمان قرار خواهد گرفت.
به گزارش روابط عمومی موزه ملی قرآن کریم، دکتر خیاطیان در جریان بازدید از این موزه با اشاره به تحولات مثبت صورت گرفته دراین مجموعه فرهنگی - هنری افزود: به منظور استفاده از ظرفیت های موجود و هم افزایی مدیریتی، موزه ملی قرآن جزو نخستین مجموعه هایی است که به صورت هیات امنایی اداره خواهند شد.
وی افزود: هیات امنایی شدن، همراه با استفاده از ظرفیت و شاخص های مدیریتی بویژه استفاده از تجارب موزه داری دیگر کشورها، می تواند منجر به خلق دستاوردهای جدید موزه ای شده و نوعی بازآفرینی مدیریتی ایجاد نماید.
دکتر خیاطیان با تاکید بر ضرورت ایجاد هم افزایی سازمانی و غیر سازمانی در تثبیت و توسعه فضای اداره موزه ملی قرآن کریم خاطرنشان کرد: آثار موجود در این موزه همراه با ظرفیت ها و فضای کمی و کیفی، می تواند موزه ملی قرآن را به یک مرکز فرهنگی و هنری بینظیر در سطوح استانی، ملی و حتی بین المللی تبدیل نماید.
معاون توسعه مدیریت سازمان هدف از طرح هیات امنایی شدن موزه قرآن را توسعه مدیریت، استقلال تصمیم گیری و استفاده از توان هیات امنا در راستای توسعه اهداف موزه ای برشمرد و افزود: تجارب جهانی، تبعات مثبت این اندیشه استراتژیک را تایید می نماید. لذا امیدواریم آثار این اندیشه در شاخص های تفکرات راهبردی موزه ملی قرآن کریم چون ، توسعه کمی و کیفی آثار قرآنی، موزه متعلق به جامعه، مخاطب محوری و مدیریت غیرمتمرکز پدیدار و نمایان گردد.
دکتر خیاطیان با تاکید بر ضرورت بازتعریف فضای مدیریت فرهنگی در اداره این مجموعه بزرگ فرهنگی _ موزه ای گفت: قرآن های تاریخی موجود در این مجموعه از نظر ظرافت های هنری و انواع هنرهای بکار رفته در آنها چون کتابت، مجلدسازی،تذهیب و ... کم نظیر بوده و باید با ارایه برنامه ای جامع،این موزه به مرکز بزرگ پژوهشی و آموزشی مرتبط با هنرهای قرآنی تبدیل شود.
وی افزود: هنر مجموعه مدیریت و دست اندرکاران موزه قرآن در این شرایط حرکت به سمت جذب مخاطب و افزایش آمار مخاطبان در سال جاری است.
معاون توسعه مدیریت سازمان، همچنین از مباحث آموزشی، نمایشگاهی، کارگاهی و برنامه جامع معرفی آثار موجود، به عنوان دیگر توانمندی های موزه ملی قرآن یاد کرد.
دکتر خیاطیان آثار به نمایش درآمده در موزه قرآن را میراث عظیم ایرانی و اسلامی ارزیابی کرد و خاطرنشان کرد: دست اندرکاران موزه قرآن باید با استفاده از ظرفیت های رسانه ای،سازمانی، عمومی و فرهنگی، آموزش و پرورش و دانشگاه ها، آثار قرآنی را در سطوح عمومی و تخصصی معرفی نمایند.
در این دیدار که دکتر عسگرپور، مدیر کل پشتیبانی سازمان و حجت الاسلام لهراسبی مدیر موزه ملی قرآن کریم همراه با دست اندرکاران موزه ملی قرآن کریم، دکتر خیاطیان را همراهی می کردند، معاون توسعه مدیریت سازمان با ارایه گزارش از سوی مدیریت موزه در جریان مستند برنامه ریزی و عملکرد، امور عمرانی، مرمتی،پژوهشی،آموزشی و سایر مسایل مرتبط قرار گرفت.

روابط عمومي امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.