ﺳﻪشنبه 19 فروردین 1399

بازدید معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی از موزه ملی قرآن کریم

بازدید معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی از موزه ملی قرآن کریم
بازدید معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی از موزه ملی قرآن کریم

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، با حضور در محل موزه ملی قرآن کریم از بخش‌های مختلف آن بازدید کرد.

به‌گزارش روابط عمومی موزه ملی قرآن کریم در این بازدید که احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران، محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی کشور، سیدهادی احمدی مدیرکل بافت‌ها، بناها و محوطه‌های تاریخی، محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی‌تاریخی، و پرهام جانفشان مدیرکل میراث‌فرهنگی استان تهران نیز حضور داشتند، حجت‌الاسلام و المسلمین امیر لهراسبی مدیر موزه ملی قرآن کریم توضیحاتی را درخصوص مهم‌ترین فعالیت‌های در دست اقدام و برنامه‌های انجام‌شده در موزه به معاون رئیس‌جمهوری ارائه کرد.

دکتر مونسان از بخش‌های مختلف موزه ملی قرآن کریم از جمله گالری استاد امیرخانی، کتابخانه و مرکز پژوهش، سالن آمفی‌تئاتر، گنجینه‌های موزه و آثار نفیس قرآنی، قسمت اداری و... بازدید به‌عمل آورد و خواستار معرفی این موزه نفیس و ارزشمند به مخاطبان و علاقه‌مندان خصوصا گروه‌های قرآنی شد.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این بازدید با اشاره به اهمیت موزه ملی قرآن کریم و نفایس ارزشمند آن بر افزایش جذب مخاطب و معرفی هرچه بیشتر این موزه تأکید کرد.

در ادامه در نشستی موضوعات مرتبط با موزه ملی قرآن کریم بررسی شد.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این نشست بعد از شنیدن گزارش اقدامات و فعالیت‌های موزه از سوی حجت‌الاسلام و المسلمین لهراسبی مدیر موزه، در خصوص برنامه‌ریزی و اقدامات مقتضی در حوزه‌های عمرانی، مرمت، توسعه، حفاظت و... دستورات و تأکیدات لازم را ارائه کرد.

دکتر مونسان در این نشست با اشاره به اهمیت موزه ملی قرآن کریم از این موزه و آثار ارزشمند آن به‌عنوان گنجینه‌ای نفیس یاد کرد و خواستار معرفی هرچه بیشتر این گنجینه نفیس و آشنایی هرچه بیشتر علاقه مندان خصوصا گروه‌های قرآنی، پژوهشگران و دوستداران قرآن کریم با این گنجینه ارزشمند شد.

موزه ملی قرآن کریم، در حال حاضر تنها موزه تخصصی قرآن است که سیر تحول تدریجی هنرهای قرآنی را در بازه زمانی حدود قرن چهارم هجری تا اواخر دوره قاجاریه به نمایش گذاشته است.
موزه قرآن موزه قرآن امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.