دوشنبه 18 فروردین 1399

تبدیل موزه ملی قرآن کریم به مقصد برنامه های قرآنی

تبدیل موزه ملی قرآن کریم به مقصد برنامه های قرآنی

تبدیل موزه ملی قرآن کریم به مقصد برنامه های قرآنی
.
.
.
.


در بازدید مدیرکل ارتباطات و هماهنگی معاونت قرآن و عترت تاکید شد : تبدیل موزه ملی قرآن کریم به مقصد برنامه های قرآنی

در بازدید حجت الاسلام و المسلمین علی ملا نوری ، مدیر کل ارتباطات و هماهنگی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از موزه ملی قرآن کریم ، نسبت به تبدیل این موزه به مقصد برنامه ها ، همایش ها و رویدادهای قرآنی تاکید شد .

به گزارش روابط عمومی موزه ملی قرآن کریم حجت اسلام علی ملا نوری پس از بازدید از بخش های مختلف موزه ، قرآن ها و آثار قرآنی به نمایش در آمده اعلام کرد : موزه ملی قرآن کریم گنجینه ای منحصر بفرد از کلام پروردگار بوده و جهت معرفی آثار درسطوح ملی و بین المللی باید برنامه ای جامع و مدون طراحی شود .

مدیر کل ارتباطات و هماهنگی معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد ، وظیفه سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری را حفاظت و صیانت از اموال منقول و غیر منقول ، میراث معنوی برشمرد و گفت : با عنایت به اینکه کتاب قرآن در میان مسلمانان جهان از مقامی والا و جایگاهی بسیار ارزشمند برخوردار است ، کلیه سازمان ها و نهادهای دولتی ، عمومی و خصوصی مرتبط با قرآن ، باید در توسعه موزه ملی قرآن کریم همراه و یاور سازمان میراث فرهنگی باشند .

وی با تاکید بر اینکه معاونت قرآن و عترت در کنار موزه ملی قرآن قرار دارد ، نسبت به بازتعریف برنامه ها ی مشترک قرآنی بویژه در حوزه های آموزشی و پژوهشی تاکید کرد .
ملا نوری افزود : با تبدیل موزه ملی قرآن کریم به مقصد برنامه ها و رویدادهای قرآنی ، این موزه تخصصی به جایگاه شایسته و بایسته خود دست می یابد .

مدیر کل ارتباطات و هماهنگی معاونت قرآن و عترت گفت : با توجه به تخصصی بودن موزه قرآن ، تلاش دست اندرکاران سازمان میراث فرهنگی باید معطوف به افزایش قرآن ها و آثار تاریخی مرتبط از صدر اسلام تا امروزه بوده و مخاطبان موزه پس از بازدید در جریان سیر تاریخی کتابت و هنرهای وابسته کلام پروردگار در طول 1400 سال گذشته قرار گیرند .

وی در ادامه با تمجید از کارگاه های برگزار شده در موزه قرآن پیرامون خوشنویسی، آموزشی ، پژوهشی نسبت به توسعه کارگاه ها تاکید و بر آمادگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص حمایت های لازم نسبت به توسعه و تدوین این امور تاکید کرد .

ملانوری در پایان گفت : فعالیت های ارزشمندی در موزه ملی قرآن کریم انجام شده که امیدواریم این برنامه ها منجر به توسعه آثار قرآنی و برگزاری رویدادهای بین المللی گردد.
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام لهراسبی، مدیر کل موزه ملی قرآن کریم گزارشی را از اهم برنامه ها و فعالیت های صورت گرفته ارائه کرد .
 

روابط عمومي امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.