چهارشنبه 15 مرداد 1399

آیین اختتامیه نمایشگاه «آسمان نگاره‌ها» در حوزه هنری برگزار شد

آیین اختتامیه نمایشگاه «آسمان نگاره‌ها» در حوزه هنری برگزار شد

آیین اختتامیه نمایشگاه «آسمان نگاره‌ها» در حوزه هنری برگزار شد
نمایشگاه آسمان نگاره ها دیروز 4 اسفندماه با حضور هنرمندان و مدیران هنری در محل حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی موزه ملی قرآن کریم، نمایشگاه «آسمان نگاره‌ها» شامل90 اثر فاخر از 27 هنرمند نگارگر ایرانی از جمله محمدباقر آقامیری، خشایار قاضی‌زاده، محمدعلی رجبی(دوانی)، پرویز حاصلی، امیرحسین آقامیری، مینا صدری، حسین عصمتی، رضا بدرالسماء، محمدرضا تائب همراه با آثار موزه قرآن بود که در گالری‌های عالی و خانه حوزه هنری از 15 بهمن‌ماه تا 4 اسفندماه در معرض دید عموم قرار گرفتند.
در این نمایشگاه 5 اثر شامل حضرت یعقوب (ع)، یحیای نبی(ع)، ساقی نامه، معراج حضرت رسول (ص) و شهادت حضرت زکریا، از آثار شاخص موزه قرآن به نمایش عمومی درآمده و با استقبال بازدید کنندگان مواجه شدند
دبیر نمایشگاه نگارگری آسمان‌نگاره‌ها درآیین اختتامیه این رویداد فرهنگی و هنری گفت: کتاب «آسمان‌نگاره‌ها» مجموعه‌ای از آثاری است که سعی دارد گوشه‌ای از تلاش ۴۰ ساله هنرمندان انقلابی را در عرصه نگارگری نشان دهد و به زودی منتشر می‌شود.
محمدعلی رجبی دوانی هنر انقلاب باید مضامین انقلاب را در خود داشته باشد، اما به دلیل ثبت نشدن برخی آثار، از دیدن آثار متعهدانه محروم شدیم. به همین جهت، کتابی که امروز از آن رونمایی می‌شود، سعی دارد گوشه‌ای از تلاش ۴۰ ساله هنرمندان انقلابی را در عرصه نگارگری نشان دهد.
در ادامه مراسم ماکت کتاب «آسمان‌نگاره‌ها» با حضور محمدعلی رجبی دوانی، حسن بلخاری و محسن مومنی‌شریف رونمایی شد.
بر اساس گزارش به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری در انتهای این مراسم، از اساتید و هنرمندانی که در این نمایشگاه حضور داشته و به نوعی همکاری کرده‌اند، از جمله عبدالحمید شریف‌زاده خاوری، مینا صدری، خشایار قاضی‌زاده، پرویز حاصلی، سیده راضیه یاسینی، پریسا شاد قزوینی، رضا میر مبین، رضا صفری، محمد خزایی، پرویز اقبالی، هادی بابایی، سلنیا پوریا، حسین عصمتی، فریده فاضلی‌نژاد، زینب رجبی، حسین حبیبی، فاطمه صغرا منذوری، پرویز اسکندری پور، جمشید سرحدی، سارا آقا میری، امیر طهماسبی، مسعود هنرکار، مهدی فرخی، رقیه لطفی و امیر حسین آقا میری با اهدای لوح تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
در پایان مراسم همچنین از موزه ملی قرآن کریم و یگان حفاظت آن موزه بابت حضور در این نمایشگاه و نحوه حفاظت اصولی و اسکورت آثار تقدیر و تشکر شد.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.