شنبه 02 مرداد 1400

بازدید دانشجویان دانشگاه افسری امام علی (ع) ارتش جمهوری اسلامی ایران از موزه ملی قرآن کریم و برنامه ریزی جهت استمرار همکاری فرهنگی دو مجموعه

بازدید دانشجویان دانشگاه افسری امام علی (ع) ارتش جمهوری اسلامی ایران  از موزه ملی قرآن کریم و برنامه ریزی جهت استمرار همکاری فرهنگی دو مجموعه

بازدید دانشجویان دانشگاه افسری امام علی (ع) ارتش جمهوری اسلامی ایران از موزه ملی قرآن کریم و برنامه ریزی جهت استمرار همکاری فرهنگی دو مجموعه


به گزارش روابط عمومی موزه ملی قرآن کریم

مسئولان فرهنگی دانشگاه افسری امام علی (ع) و تعداد 50 نفر از دانشجویان این دانشگاه ، از مجموعه آثار موزه ملی قرآن کریم و کتابخانه ی تخصصی با رعایت پروتکل های بهداشتی بازدید كردند.

مسئولان فرهنگی – اجتماعی دانشگاه افسری امام علی (ع) ، در فضایی صمیمانه با مدیر موزه ملی قرآن کریم به گفت و گو پرداختند.
مسئولان فرهنگی دانشگاه افسری امام علی (ع) در این نشست پیشنهاد تهیه تفاهم نامه ای مبنی بر بازدید مستمر و همکاری فرهنگی با موزه ملی قرآن کریم را ارائه نمودند .

حجت الاسلام صابری ضمن استقبال از این طرح و همکاری دو جانبه ، در حاشیه این بازدید به معرفی آثار ارزشمند موجود در موزه ی قرآن پرداخت.
وی ضمن اشاره به ویژگی های منحصر به فرد آثار موزه ملی قرآن کریم نظیر نسخ خطی،چاپ سنگی ، تذهیب و نگارگری و آثار معاصر برجسته ی استاد امیر خانی که در این مجموعه به نمایش درآمده است گفت : «همکاری و مشارکت دو جانبه ، فرصت مناسبی برای معرفی آثاربرجسته و شاخص قرآن به پرسنل و خانواده های محترم مجموعه ی ارتش جمهوری اسلامی ایران میباشد و بستر مناسبی برای معرفی و ترویج آثار قرآنی است و آشنایی با سیر تحول کتابت قرآن از قرن چهارم تا اواخر قاجار میباشد .
وی تصریح کرد : با مراجعه مستمر و معرفی این آثار به جامعه ، از قرآن به عنوان راهنما و راهگشای امور در کلیه عرصه های فرهنگی، اجتماعی و آموزش و باز آموزی افکار، اندیشه ها و سیر ه عملی به کلیه اقشار اجتماعی نه تنها لازم بلکه ضروری است.

در پایان این نشست مسئولان دانشگاه افسری امام (ع) از آثار نفیس کتابخانه ی تخصصی این مجموعه بازدید نمودند.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.