دوشنبه 04 بهمن 1400

بازدید وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از موزه ملی قرآن کریم

بازدید وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از موزه ملی قرآن کریم
بازدید وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از موزه ملی قرآن کریم
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با حضور در محل موزه ملی قرآن کریم، از مخزن، کتابخانه، طبقات مختلف نمایشگاهی، حوزه اداری و از محوطه بیرونی این موزه ملی بازدید کرد.
در این بازدید که پیش از ظهر چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۰ انجام شد و حجت‌الاسلام فخرالدین صابری مدیر موزه ملی قران کریم نیز حضور داشت، مهندس سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از بخش‌های مختلف موزه بازدید کرد و دستورات لازم برای معرفی هرچه بیشتر ظرفیت‌های موجود در این موزه و استفاده بهینه عموم مردم از آن را صادر کرد.
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی،با حضور در مخزن موزه ، از قرآنی مربوط به دوره صفویه و قرآن به خط کوفی متعلق به قرن چهارم قدیمی‌ترین و نفیس‌ترین اثر موزه قرآن که یک بار در موزه ملی به نمایش درآمده است و از آثار ثبت ملی است، دیدن کرد.
مهندس سید عزت الله ضرغامی همچنین از نسخه نفیسی از قرآن که به تازگی مرمت شده و بر اساس نقوش ثبت شده روی جلد و نظر کارشناسان، مربوط به دوره تیموری است، دیدن کرد.
مهندس ضرغامی با حضور در بخش نمایشگاهی به بازدید از آثار به نمایش درآمده در موزه ملی قرآن کریم و گالری استاد امیرخانی پرداخت.
حجت‌الاسلام فخرالدین صابری مدیر موزه ملی قرآن کریم در حاشیه بازدید وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، گفت: «بازدید مهندس ضرغامی از این موزه یک بازدید تشریفاتی نبود بلکه با کنجکاوی و علاقه‌مندی بسیار زیاد به بررسی بخش‌های مختلف موزه و نیز ظرفیت‌های موجود در آن پرداخت و دستورات لازم برای استفاده بیشتر عموم مردم از این موزه را صادر کرد.
منبع خبر:خبرگزاري ميراث آريا
مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.