جمعه 14 بهمن 1401

گالری استاد امیرخانی

  • 26 فروردین 1397
  • 14:06
  • 0 دیدگاه
  • 1448 بازدید
  • Article Rating
گالری استاد امیرخانی
استاد غلامحسین امیرخانی در سال 1318 در شهرستان طالقان به دنیا آمد و خوشنویسی را نزد اساتید گرانقدری چون استاد سید حسین میرخانی و استاد سید حسن میرخانی فرا گرفت.آثار ادبی و موسیقی تاثیر زیادی بر استاد امیرخانی گذاشته و در نستعلیق نویسی شیوه ویژه خود را دارد که مورد اقبال بسیاری از خوشنویسان در سرتاسر ایران است.
استاد امیرخانی سال های طولانی در انجمن خوشنویسان ایران به کار تعلیم خط پرداخته و بسیاری از خوشنویسان صاحب نام و اساتید معاصر شاگرد ایشان هستند و جمع کثیری از خوشنویسان به طور مستقیم یا غیر مستقیم از خط او مشق کرده اند.
برگزاری ده ها نمایشگاه فردی و گروهی در داخل و خارج از کشور از جمله نمایشگاه هایی در:انگلستان، سوریه ،پاکستان، فرانسه، امارات متحده عربی و ... بخشی از فعالیت های هنری ایشان است.
کتاب های بسیاری به قلم ایشان کتابت شده که از جمله به دیوان حافظ،ترکیب بند محتشم،صحیفه هستی،سرو سایه فکن،بهار در پاییز،گزیده دیوان خواجوی کرمانی،یادنامه کلهر،مناجات امیرالمومنین،رباعیات خیام،قصیده قرآنیه و ... می توان نام برد.
موزه ملی قرآن کریم در ابتدای تاسیس 20 اثر قرآنی ایشان را خریداری نموده و به عنوان یک گالری مجزا در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داد، از نمونه آثار شاخص ایشان در موزه ملی قرآن کریم میتوان به "قد افلح من تزکی" و "بلی من اوفی بعهده" اشاره کرد .
این مجموعه آثار به صورت دائمی در موزه دایر می باشد.دانشجویان و علاقمندان به خط استاد امیرخانی میتوانند همه روزه بجز ایام تعطیل از این موزه دیدن فرمایند.
روابط عمومي امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.