موزه ملی قرآن کریم

تاریخ: 08 مهر 1398

بازدید مهندس شوشتری و مدیران مرکز فعالیتهای قرآنی دانشجویان از موزه ملی قرآن کریم

بازدید مهندس شوشتری و مدیران مرکز فعالیتهای قرآنی دانشجویان
از موزه ملی قرآن کریم
در بازدید و نشست هم اندیشی مدیران سازمان قرآنی دانشگاهیان تاکید شد : ضرورت هم افزایی نهادها و موسسات قرآنی از طریق هنرهای قرآنی در بازدید و نشست هم اندیشی مدیران سازمان قرآنی دانشگاهیان با مدیر موزه ملی قرآن کریم نسبت به هم افزایی نهاد ها و موسسات قرآنی از طریق ابزار هنر تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی موزه ملی قرآن کریم در ابتدای این نشست که با حضور دکتر محمد جواد شوشتری ، رئیس سازمان قرآنی دانشگاهی ، دکتر نقی زاده معاون ترویج وتوسعه ، دکتر نصیری مدیر مرکز تولیدات چند رسانه ای قرآنی ( مبین ) ، معصومه صبور سر دبیر خبرگزاری ایکنا و محمد حاتمی مدیر روابط عمومی این سازمان برگزار شد .
حجت الاسلام لهراسبی گزارشی را از روند رو به رشد فعالیتهای عمرانی ، پژوهشی و آموزشی ، مرمتی ، حفاظتی و تبلیغات و نمایشگاههای موزه ملی قرآن کریم ارائه داد .
لهراسبی با تاکید برجایگاه والای قرآن کریم و ضرورت حمایت و هم افزایی نهاد ها و موسسات قرآنی تاکید کرد : جایگاه استفاده از ابزار هنر جهت پیشبرد اهداف قرآنی محسوس بوده و مقام معظم رهبری بارها بر استفاده از هنر در این مقوله تاکید کردند .
وی افزود : موزه ملی قرآن کریم با ارائه برنامه ای جامع و هدفمند در صدد تبدیل این مجموعه به مرکزی جامع در حوزه قرآنی بوده و از برنامه ها و طرح های آموزشی و پژوهشی حمایت می کند .
مدیر موزه ملی قرآن کریم برگزاری و توسعه کارگاههای مرتبط با قرآن را در همین راستا ارزیابی کرد . و گفت : آمادگی داریم تا با همکاری سازمان قرآنی دانشگاهیان ، چشم انداز جدیدی را در حوزه هنرهای قرآنی دانشجویان ارائه نمائیم .
لهراسبی همچنین ظرفیتهای موجود در آثار هنرهای قرآنی همچون کتابت ، تذهیب ، جلد آرائی و ... را مورد اشاره قرار داد و یادآور شد : ظرفیتهای موجود در موزه ملی قرآن کریم از منظر کمی و کیفی کم نظیر بوده و با توسعه برنامه های آموزشی و پژوهشی بخصوص دوران پایه و دانشجویی گامهای ارزشمندی در معرفی میراث عظیم قرانی برداشته است.
محمد جواد شوشتری ، رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان نیز ضمن تقدیر و تجلیل از فعالیتهای منسجم موزه ملی قرآن کریم ، خدمتگذاری به قرآن را مایه عزت ایرانیان خواند و گفت : سازمان قرآنی دانشگاهیان و زیر مجموعه های این نهاد همچون خبرگزاری قرآنی ایکنا همچون گذشته آماده افزایش روابط و مناسبات فی مابین هستند.
وی وظیفه موزه ملی قرآن کریم را در برهه کنونی ، بسیار خطیر و هدفمند برشمرد و اظهار امیدواری کرد تا با هماهنگی سایر موسسات و مراکز قرآنی کمیت و کیفت خدمات این موزه بخصوص هنرهای قرآنی افزایش یابد .
استفاده از ظرفیتهای خبرگزاری ایکنا در توسعه نظام اطلاع رسانی ، توسعه روابط با دانشجویان کشور و برگزاری طرح ها و کارگاههای دانشجویی از طریق معاونت توسعه و ترویج و تولیدات محتوایی و رسانه ای مشترک از آثار موزه قرآن به همت مرکز تولیدات چند رسانه ای قرآنی از جمله محورهای مهم نشست امروز بودند .
در پایان نیز مدیران سازمان قرآنی دانشگاهیان از سالن ها و گالری های قرآنی و آثار مرتبط بازدید بعمل آوردند .