موزه ملی قرآن کریم

تاریخ: 03 آبان 1401

بی سابقه ترین بازدید 6 ماهه اخیر رقم خورد

بی سابقه ترین بازدید 6 ماهه اخیر رقم خوردامروز سه شنبه سوم آبان ماه سال 1401 تعداد 200 نفر از دانش آموزان مدرسه پسرانه جماران دوره اول و دوره دوم منطقه 11 از آثار موزه ملی قرآن کریم بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی قرآن کریم ، این بازدید در راستای آشنایی دانش آموزان با موزه ها و میراث فرهنگی شهر خود، غنی سازی اوقات فراغت و بالا بردن سطح آگاهی نسبت به هویت ملی به واسطه شناخت بیشتر در حوزه های تاریخی و فرهنگی دانش آموزان برگزار شد..

در این بازدید مدیر مدرسه "جماران " منطقه 11 تهران جناب آقای محسن ملایی ضمن سپاسگزاری از دعوت و استقبال موزه ملی قرآن کریم برای حضور دانش آموزان گفت : فلسفه طرح اجباری بازدید مدارس از موزه ها برای دانش آموزان نوعی فرهنگ سازی غنی می باشد .

وی افزود: ارجاع دانش آموزان به تاریخ و موزه باعث آشنایی هرچه بهتر آنها با فرهنگ موزه و سوق دادن خانواده ها با این فرهنگ می شود .

محسن ملایی در ادامه گفت: در آموزش و پرورش طرح های بسیار خوبی ایجاد شده که از جمله طرح شهردار مدرسه، همیار پلیس و طرح های جالب دیگری که شاهد موفقیت آنها بودیم و امیدواریم طرح بازدید اجباری از موزه های کشور مبتنی بر فرهنگ قرآن و آثار قرآنی نیز جزو طرح های در دست اجرا قرار بگیرد.